រដ្ឋាភិបាលអូស្រ្តាលីចូលរួមក្នុងស្ថាប័នវិស័យឯកជនកំពូលចំនួន 7 និងទីភ្នាក់ងារសហព័ន្ធចំនួន 3 ដើម្បីបើកដំណើរការសូន្យសំណាញ់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធចំនួន 3 ។ គំនិតផ្តួចផ្តើមថ្មីនេះមានគោលបំណងសម្របសម្រួលការសហការនិងរាយការណ៍អំពីការធ្វើដំណើររបស់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធអូស្ត្រាលីដល់ការបំភាយឧស្ម័នសូន្យ។ ក្នុងពិធីបើកការចាប់ផ្តើមលោកស្រីខាថិនឃីងខេមបូឌារដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងឧស្សាហកម្មដឹកជញ្ជូនការអភិវឌ្ឍតំបន់និងរដ្ឋាភិបាលក្នុងតំបន់បានថ្លែងសុន្ទរកថាសុន្ទរកថា។ លោកស្រីបានសង្កត់ធ្ងន់លើការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់រដ្ឋាភិបាលក្នុងការធ្វើការជាមួយឧស្សាហកម្មនិងសហគមន៍ដើម្បីបង្កើតអនាគតប្រកបដោយចីរភាព។
គំនិតផ្តួចផ្តើមសូន្យសុទ្ធគឺជាជំហានសំខាន់មួយឆ្ពោះទៅរកគោលដៅនៃការបំភាយឧស្ម័នសូន្យសុទ្ធរបស់ប្រទេស។ តាមរយៈការនាំមកនូវអ្នកពាក់ព័ន្ធជាច្រើនរួមមានអង្គការឯកជននិងទីភ្នាក់ងាររដ្ឋាភិបាលកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរួមគ្នានេះនឹងធានាបាននូវវិធីសាស្រ្តសម្របសម្រួលមួយក្នុងការអភិវឌ្ឍនិងការអនុវត្តការអនុវត្តហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធប្រកបដោយចីរភាព។ នេះនឹងដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការកាត់បន្ថយស្នាមជើងកាបូនរបស់អូស្រ្តាលីនិងបង្កើតបានកាន់តែច្រើនបរិស្ថានសង្គម។
ការចាប់ផ្តើមនេះគឺជាពេលវេលាដ៏សំខាន់មួយក្នុងការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់អូស្រ្តាលីក្នុងការដោះស្រាយការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ។ លោករដ្ឋមន្រ្តីគីមបានលើកឡើងពីកិច្ចសហការរបស់រដ្ឋាភិបាលជាមួយដៃគូឧស្សាហកម្មដើម្បីបង្ហាញការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ពួកគេក្នុងការដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមនៃការប្រែប្រួលអាកាសធាតុតាមរយៈសកម្មភាពសមូហភាព។ តាមរយៈការចូលរួមយ៉ាងសកម្មដល់វិស័យសាធារណៈហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនានារបស់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធសូន្យនឹងធានាថាវិស័យដឹកជញ្ជូននិងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរបស់អូស្រ្តាលីធ្វើឱ្យមានប្រសិទ្ធិភាពក្នុងការចូលរួមក្នុងគោលដៅនៃការបំភាយឧស្ម័នសូន្យសុទ្ធរបស់ប្រទេស។
ការដឹកជញ្ជូននិងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងទម្រង់នៃការបំភាយរបស់ប្រទេស។ ដូច្នេះមានតម្រូវការក្នុងការអនុវត្តយុទ្ធសាស្ត្រដែលជំរុញការអភិវឌ្ឍប្រកបដោយចីរភាពនិងកាត់បន្ថយផលប៉ះពាល់បរិស្ថាននៃឧស្សាហកម្មនេះ។ ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនានាសុទ្ធតែផ្តល់នូវវេទិកាមួយដើម្បីកំណត់និងអនុវត្តដំណោះស្រាយប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតដែលជំរុញការកាត់បន្ថយការបំភាយដែលអាចវាស់បាន។ តាមរយៈការសំរបសំរួលការស្រាវជ្រាវការចែករំលែកនិងរាយការណ៍អំពីវឌ្ឍនភាពដែលគំនិតផ្តួចផ្តើមរួមគ្នានេះនឹងផ្តល់ផែនទីបង្ហាញផ្លូវឆ្ពោះទៅរកការបំភាយឧស្ម័នសុទ្ធក្នុងវិស័យដឹកជញ្ជូននិងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ។
ផលប៉ះពាល់នៃគំនិតផ្តួចផ្តើមហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធសូន្យសូន្យសូន្យលើសពីការកាត់បន្ថយការបំភាយឧស្ម័ន។ វិធីសាស្រ្តប្រកបដោយនិរន្តរភាពក្នុងការអភិវឌ្ឍហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធក៏អាចជំរុញកំណើនសេដ្ឋកិច្ចនិងបង្កើតការងារផងដែរ។ តាមរយៈការវិនិយោគលើហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធប្រកបដោយនិរន្តរភាពអូស្រ្តាលីអាចដាក់ខ្លួនជាអ្នកដឹកនាំពិភពលោកក្នុងបច្ចេកវិទ្យាបៃតង និងទាក់ទាញការវិនិយោគថ្មី។ នេះមិនត្រឹមតែចូលរួមចំណែកក្នុងការអភិវឌ្ឍប្រកបដោយចីរភាពយូរអង្វែងរបស់ប្រទេសប៉ុណ្ណោះទេវាក៏នឹងជួយបង្កើនកេរ្តិ៍ឈ្មោះរបស់ខ្លួនថាជាប្រទេសដឹងអំពីបរិស្ថានផងដែរ។
ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធសូន្យនឹងផ្តោតលើការគាំទ្រសហគមន៍មូលដ្ឋានផងដែរ។ គំនិតផ្តួចផ្តើមនេះមានគោលបំណងដើម្បីធានាបាននូវការផ្លាស់ប្តូរទៅនឹងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធប្រកបដោយនិរន្តរភាពកើតឡើងតាមរបៀបមួយដែលផ្តល់ផលប្រយោជន៍ដល់ប្រជាជនអូស្រ្តាលីទាំងអស់។ តាមរយៈការចូលរួមជាមួយសហគមន៍និងបញ្ចូលតំរូវការនិងសេចក្តីប្រាថ្នារបស់ពួកគេចំពោះគម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដែលជាគំនិតផ្តួចផ្តើមមានគោលបំណងជំរុញឱ្យមានភាពជាម្ចាស់និងការដាក់បញ្ចូល។ នេះនឹងជួយបង្កើតសង្គមដែលធន់និងសមភាពកាន់តែច្រើនដែលអនុញ្ញាតឱ្យអ្នករាល់គ្នាចែករំលែកអត្ថប្រយោជន៍នៃហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធប្រកបដោយចីរភាព។
សរុបមកការបើកដំណើរការនៃការដាក់ឱ្យដំណើរការនូវនានាសូន្យសុទ្ធគឺជាជំហានដ៏សំខាន់មួយឆ្ពោះទៅរកការសម្រេចបាននូវមហិច្ឆតាសូន្យសុទ្ធរបស់អូស្រ្តាលី។ កិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរួមគ្នារវាងស្ថាប័នវិស័យឯកជនខ្ពស់បំផុតនិងទីភ្នាក់ងារសហព័ន្ធបង្ហាញការប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការសហប្រតិបត្តិការនិងសកម្មភាពសមូហភាព។ ដោយសម្របសម្រួលការសហការនិងការរាយការណ៍អំពីផ្លូវហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរបស់អូស្រ្តាលីចំពោះការបំភាយឧស្ម័នរបស់អូស្រ្តាលីគំនិតផ្តួចផ្តើមនេះនឹងជំរុញការផ្លាស់ប្តូរប្រកបដោយអត្ថន័យនៅលើវិស័យដឹកជញ្ជូននិងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ។ វាមិនត្រឹមតែអាចកាត់បន្ថយផលប៉ះពាល់បរិស្ថានរបស់ប្រទេសនេះទេវាក៏នឹងជំរុញកំណើនសេដ្ឋកិច្ចនិងគាំទ្រដល់សហគមន៍មូលដ្ឋានប្រកបដោយនិរន្តរភាពផងដែរ។